Navigační menu
Podlahové vytápění MULTIBETON® splňuje tyto certifikáty

MULTIBETON® obrdžel několik certifikátu kvality a jakosti, které platí jak v evropské uniii tak i jinde.

certifikaty certifikaty certifikaty certifikaty

Podlahové vytápění

Úvod > Nabídka > Podlahové vytápění

MULTIBETON je průkopníkem moderního podlahového vytápění, od roku 1964 probíhal vývoj podlahového vytápění MULTIBETON na poli teorie, projektování, materiálů i stavebních technologií.

V roce 1967 bylo instalováno první podlahové vytápění MULTIBETON. Jednalo se o naprostou novinku v oboru vytápění. Dnes z tohoto skvělého vynálezu žije velké průmyslové odvětví .Od té doby vlastní tento podnik stejní majitelé. MULTIBETON svým seriózním a solidním jednáním pokládá základní stavební kámen pro vytvoření dlouhodobé úspěšné spolupráce.

Multibeton byl již v 70 letech „Přítelem těch, kdo šetří energií“. Dnes je toto heslo aktuálnější než kdy jindy.

Způsob pokládky MULTIBETON je předloha, která určuje položení systémových trubek MULTIBETON do podlahy a do zdi. Zjednodušeně řečeno – instalujeme větší množství trubky tam, kde je větší potřeba tepla např. u oken a obvodových zdí. Uprostřed místnosti lze použít méně systémových trubek. Místnosti tudíž nejsou přetopeny. Výsledkem je rovnoměrná teplota v místnosti, která se řídí podle Kollmarova teplotního profilu.

Teplotní profily

V polovině 70. let Dr. A. Kollmar a Artus Feist intenzivně spolupracovali na vědeckém základu. Z této spolupráce vznikl modulační způsob pokládky a patenty Kollmar/Feist. Z obrázku je zřejmé, že s přybývající výškou prostoru teplota lehce, ale kontinuálně klesá. Díky správné modulaci je teplo přiváděno přesně tam, kde je ho zapotřebí. Od toho se také odvíjí nízká vytápěcí teplota.

Plošnému topení MULTIBETON se v branži dostalo obecného uznání a je v současné době směrodatné pro energeticky úsporné vytápění. V následujících desetiletích mnoho odborníků zjistilo, že plošné vytápění je prospěšné pro zdraví a je vnímáno jako příjemné: MULTIBETON je ideálním topným systémem pro všechny.


15 znaků kvality, které nutně potřebujete pro své podlahové vytápění:

 1. Systémové trubky MULTIBETON® mají po dobu 10 let od uvedení do provozu platné pojištění odpovědnosti za vady, včetně pojištění následků, do výše 1 mil €. Pojištění prokazatelně nebylo ještě nikdy MULTIBETONem uplatněno.

  Navíc poskytuje MULTIBETON záruku na materiál po dobu životnosti stavby*.
 2. Systémové trubky MULTIBETON® jsou kontrolovány a testovány TÜV.
 3. Systémové trubky MULTIBETON® obstály v Maxitestu, při teplotě +150 °C a vnitřním tlaku 3 bary prokázaly životnost přesahující 1.000 hodin.
 4. Systémové trubky MULTIBETON® jsou během výroby v závodní laboratoři pravidelně podrobovány nejtvrdším zkouškám kvality. Požadavky na jakost MULTIBETONu dalece přesahují normy.
 5. Systémové trubky MULTIBETON® se vyrábějí na speciálních výrobních linkách MULTIBETON®. Surovina na výrobu systémových trubek MULTIBETON® je pro to speciálně přizpůsobena a vyráběna. MULTIBETON dodává přímo odborným topenářským firmám - ne prostřednictvím obchodu.
 6. Pokládka systému probíhá modulačním způsobem MULTIBETON® na základě vědeckých podkladů Dr. Ing. A. Kollmara a patentů Kollmar/Feist. Tím lze vytápět úsporně, bez tepelného polštáře u stropu.
 7. Trubka
 8. Systém a komponenty MULTIBETON® jsou 100% recyklovatelné a optimálně energeticky úsporné. Výrobní linky jsou poháněny elektřinou z vodních elektráren a tím ušetří ohromné množství CO2.
 9. Systémové trubky MULTIBETON® se pokládají do ocelové příchytné lišty MB. Tato působí jako stabilizační prvek potěru a zaručuje minimální tloušťku potěru.
 10. Systémové trubky MULTIBETON® jsou bez napětí a kroucení pokládány za tepla při +60°C až +80°C. Tento proces zaručuje trvanlivost, jenž přesahuje životnost stavby.
 11. Systém je položen zcela volně na skryté izolační vrstvě, čímž zaručuje volné rozpínání, bez hlukových a tepelných mostů. Pokládka probíhá podle norem DIN/EN, tedy bez porušení PE-fólie (ochrana proti vlhkosti) a bez poškození izolace.
 12. U systmu MULTIBETON® se podle Energieeinsparverordnung (nařízení o úsporách energie - pozn. překl.) používá pouze levná standardní izolace bez kašírování (dle příslušné normy)
 13. Každý topný okruh MULTIBETON® je po instalaci podroben bezpečnostnímu tlakovému testu. Tím se u každého topného okruhu ověří těsnost ještě před nasazením potěru.
 14. Díky modulačnímu způsobu pokládky MULTIBETON® lze docílit velmi dobrého rozložení tepla a rovnoměrná teplota zaručí tepelný komfort místnosti. Toto příjemné klima, bez cirkulace prachu způsobené topením, je prospěšné pro zdraví a vhodné pro alergiky a astmatiky. TEnto systém se rovněž hodí pro "tiché chlazení" prostřednictvím podlady.
 15. Systémy MULTIBETON® jsou kompatibilní s jakýmkoliv zdrojem tepla, jsou idální pro kondenzační technologie, solární energii, tepelná čerpadla atd. Plošná vytápění MULTIBETON® jsou úspěšně instalována ve všech oblastech stavebnictví - interiéry, venkovní prostory, novostavby i stará zástavba.
 16. Za plošné vytápění MULTIBETON® hovoří bohaté praktické více než čtyřicetileté zkušenostiz obytných jednotek v milionové výši.

Copyright © 2024 vario-therm.cz | vytvořil: matodesign.cz

nahoru